Bolest hlavy a krku

Kraniosakrální terapie

Trápí vás bolesti hlavy a krku? Léky na bolesti již nezabírají nebo nejste jejich příznivci? Jste otevřeni jiným možnostem?

Přijďte vyzkoušet relaxační účinky kraniosakrální terapie.

Kraniosakrální terapie je komplementární metoda dotykové práce s tělem, která pracuje s přirozeným a unikátním rytmem kraniosakrálního systému. Ačkoliv se pojmenováním vztahuje k lebce a kosti křížové, kraniosakrální systém se rovněž skládá z membrán, jež obklopují mozek a míchu, stejně jako z tekutiny, která vyživuje a chrání tyto struktury. Kraniosakrální systém se neustále rytmicky pohybuje a terapeuti tento rytmus dotykem nepřesahujícím 5 g monitorují. Pokud je tento rytmus narušen, poukazuje to na napětí v určité oblasti nebo v okolních tkáních. Jakmile se v jedné části těla objeví disfunkce, může ovlivnit tělo jako celek. Terapeut podpoří uvolnění měkkých tkání, aby se postižená oblast mohla uvolnit a navrátit k harmonickému fungování.

Obnovením kraniální mobility dochází k uvolnění kompresí v hlavě, krku a NS. Tím dochází ke zmírnění či úplnému odstranění bolesti hlavy (tenzní bolest hlavy, migréna, hypertenzní bolest hlavy, menstruační migréna aj.) a dalších potíží.

Kraniosakrální terapie tedy skvěle doplňuje holistické zdravotní služby zabývající se léčbou bolestí hlavy, ale také mnoha dalšími problémy jako jsou sinusitida, dysfunkce čelistního kloubu (TMK) a fibromyalgie, bolesti zad jako např. skolióza, výhřez ploténky, ischias, svalové křeče nebo bolesti kloubů aj.