Migrény

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie je populární ne-farmakologický přístup k léčení nebo prevenci migrén.


Jak v tomto případě KST ovlivňuje tělo?


Vyškolený (vytrénovaný) osteopat, chiropraktik, fyzioterapeut nebo masér jemnou ruční palpací reguluje kraniosakrální systém (lebka - cranium, kost křížová - sacrum, membrány, jež obklopují mozek a míchu, mozkomíšní mok, který vyživuje a chrání tyto struktury) Obnovením kraniální mobility dochází k uvolnění kompresí v hlavě, krku a NS. Tím dochází ke zmírnění či úplnému odstranění bolesti hlavy.


Ukázalo se, že mozkomíšní mok, který je součástí kraniosakrálního systému, hraje roli v při trvajících migrenózních stavech a to zejména v souvislosti se zvýšeným tlakem mozkomíšního moku. Kraniosakrální terapie tlak mozkomíšního moku reguluje. Tato regulace je pro pacienta nesmírně prospěšná, neboť tato tělesná tekutina obklopuje mozek a míchu a chrání je tak před otřesy, změnami tlaku a teploty. (Rovněž zajišťuje optimální prostředí pro buňky CNS, odstraňuje produkty katabolismu a podílí se na imunologických procesech.)


Kraniosakrální terapie navíc účinně zmírňuje následky stresu a obnovuje rovnováhu autonomního nervového systému. Ten se skládá z parasympatického a sympatického systému. Zajímavé je, že migréna, stejně jako chronická bolest krku je spojována právě s dysfunkcí sympatického nervového systému. V tomto směru má kraniosakrální terapie na tento systém velmi pozitivní vliv.