Bolesti zad

Kraniosakrální terapie

Existuje několik alternativních metod, které mohou pomoci s bolestmi zad, ať už se jedná o výhřez ploténky, ischias, skoliózu nebo svalové křeče. Jednou z takových technik je kraniosakrální terapie.

Kraniosakrální terapie je jemná, neinvazivní technika, která se zabývá uvolněním blokád a napětí v kraniosakrálním systému. (KS = lebka - cranium, kost křížová - sacrum, membrány, jež obklopují mozek a míchu, mozkomíšní mok, který vyživuje a chrání tyto struktury)

Vyškolený terapeut naslouchá vašemu tělu, aby zjistil příčinu vašich zdravotních potíží. Naslouchá rytmu mozkomíšního moku, který obklopuje a chrání mozek a míchu. Tělo v tomto rytmu "dýchá" - rozšiřuje se a zužuje. Pokud se objeví v rytmu překážka, terapeut se na toto místo zaměří a podpoří uvolnění měkkých tkání, aby se postižená oblast mohla navrátit do harmonického fungování. Jak se tkáně uvolňují, napětí, zánět a bolest začíná ustupovat.

Kraniosakrální terapie tedy skvěle doplňuje holistické zdravotní služby zabývající se léčbou bolesti zad a šíje, stejně jako mnoha dalšími problémy jako jsou bolesti hlavy, migréna, disfunkce temporomandibulárního kloubu (TMK) a fibromyalgie, sinusitida, bolesti kloubů aj.